Жребият за четвъртфиналите на Шампионската лига е потвърден, докато Ман Сити и Арсенал откриват съперници
The Mirror | 2024-03-15 | 13:33:34

Носителят на Шампионска лига Манчестър Сити ще се изправи срещу Реал Мадрид в осминафиналите на турнира, докато Арсенал ще се изправи срещу Байерн Мюнхен на Хари Кейн.

Двамата са последните останали надежди за Висшата лига в Европа, като английските отбори спечелиха турнира в три от последните пет години. Реал Мадрид на Джуд Белингам ще получи шанса да отмъсти за миналогодишното поражение на Сити с Кейн, който се завръща в северен Лондон - по-малко от година след като напусна Тотнъм.

ПСЖ се изправя срещу Барселона с Атлетико Мадрид срещу Борусия Дортмунд. Победителят от Сити и Реал ще се изправи срещу Арсенал или Байерн на полуфиналите.

И осемте отбора продължават да мечтаят за финал на Уембли през юни. Последният път, когато финалът на Шампионска лига се игра в базираната в Лондон зала, Байерн завърши требъла си през 2013 г., като изпрати Дортмунд.

Сити ще се стреми да подражава на Реал, който остава единственият отбор в ерата на Шампионската лига, запазил короната си, след като я спечели през 2016, 2017 и 2018 г. Победата също ще доведе до равенство на Пеп Гуардиола с Карло Анчелоти, който спечели турнира четири пъти, повече от всеки мениджър.

Английските шампиони остават на път да спечелят още един требъл предвид постиженията си на вътрешния терен и свършиха лека работа с Копенхаген в 1/8-финалите. Междувременно Арсенал се нуждаеше от изпълнение на дузпи – първото състезание от 2016 г. – за да победи Порто на Емирейтс.

Артилеристите се бориха с последните 16 проклятия, като постоянно губеха в първия нокаут рунд, преди младият отбор на Микел Артета да осигури драматична победа. Байерн, Дортмунд и Реал си осигуриха преминаване в осминафиналите с относителен комфорт, въпреки че баварците трябваше да преодолеят пасив в първия мач, за да изпратят Лацио.

Атлетико междувременно беше поредният отбор, който се нуждаеше от дузпи, за да гарантира, че отново ще стигне до четвъртфиналите. Отборът на Диего Симеоне загуби с 1-0 от Интер Милано в сряда вечерта, което означава, че изоставаше с общ резултат 2-0, преди завръщането в крайна сметка да доведе до победата.